Sociālo mediju & Sex & the City līdzības

Šodien, kad vakar redzētais Sex & the City 2 jau nosēdies, man ienāca prātā domā, cik daudz gan filmai ir kopīga ar sociālajiem medijiem!

Saņemt, ko vēlējies un mācēt saglabāt to

Gluži vai kā tas, ka pirms 50  vai 30 gadiem nevarēja iedomāties, ka būs atļautas viendzimuma laulības, tieši tāpat nebija ne jausmas, ka sabiedrība paralēli savai reālajai dzīvei, varētu pārcelties uz sociālajiem tīkliem, radot tur savu virtuālo identitāti vai dzīvi Second Life. Līdzīgi kā seriāla galvenā varone Kerija Bredšova meklēja savu Lielisko vīrieti, arī uzņēmumam ir jā izmēģina daudz ko, lai piepildītu iecerēto. Bizness vai politiskā partija pirms vēlēšanām vēlas atrast to pareizo komunikācijas, reklāmas un mārketinga paņēmienu kopumu, kas varētu nest vēlamos panākumus.  Taču tajā brīdī, kad viss gribētais  jau ir rokās, ir iestājusies rutīna un dzīvē it kā ir labi, taču izrādās, ka tas “labi” jau ir pieņemts par normu un rodas vēlme tik daudz nerēķināties ar otru, cerot, ka viss notiks pats no sevis. Manuprāt, nav svarīgi, vai tās ir divu cilvēku vai zīmola & patērētāju attiecības, tas ir liels darbs, lai interese  un saikne nezustu. Nebūs jēgas izveidot labu komunikāciju ar klientu, un tad vienā dienā  nolemt, ka pietiks ieguldīt darbu, var nedaudz paslinkot un cerēt, ka augļi būs tāpat.

Pirms kāda laika lasīju kādā blogā par to, ka uzņēmuma profila uzturētāji ar laiku atslābst un tad komunikācija ir vairāk tā cilvēka, kas veido šo komunikāciju, produkts, nevis zīmola vai uzņēmuma balss. Šādai sakarībai varētu rast 2 izskaidrojumus – vai nu komunicētājs sevi pārstāj identificēt ar attiecīgo sfēru, jo ir kļuvis garlaicīgi, vai arī personības “es” laužas uz āru. Ar šo situāciju ik pa brīdim  ir jāsaskaras Šarlotei, Mirandai un Kerijai, jo viņām, esot spēcīgām personībām, nākas sadzīvot ar vairākām identitātēm, kas ir viņas pašas/loma ģimenē/loma darbā.

Kura identitāte izdevīgāka

Mani patiešām sajūsmināja meiteņu smalkā spēle ar saviem uzvārdiem. Kad vajag iznīcināt iespējamo konkurenti, kas flirtē ar vīru, tad esmu nevis Bredšova, bet Prestone. Kad nonākam austrumos Goldenblata kundze pārtop atkal par Jorku. Teorētiski & praktiski jau nekas nemainās, taču meitenes ir pietiekami gudras un pielāgojas situācijai. Domāju, ka arī sociālo mediju iespējas ir labvēlīgas ātras reakcijas iespējām uz radušos situāciju. Esmu pamanījusi, ka ātri reaģēt ir iemācījies LMT, jo tīklīdz Twitterī atstāju ziņu, ka mans iBirojs pēdējās 2 nedēļas vairāk nestrādā, nekā strādā, pēc pavisam īsa brīža, LMT bija kļuvis par manu sekotāju un es saņēmu DM ar vaicājumu izklāstīt problēmu sīkāk. Reakcija & intereses izrādīšana bija, taču ir pilnīgi skaidrs, ka Twitter konta uzturētāji un info dienests, kas pieņem un apstrādā sūdzības diez vai komunicē savā starpā, vai arī LMT nav izstrādātas procedūras, kas rastu saikni starp šiem diviem komunikācijas uztvērējiem ar patērētājiem. Līdzīgu stāstu dzirdēju no savas draudzenes par Lattelekom, kas, pieņemot ziņojumu par bojājumu, sola salabot kļūmi pēc nedēļas, taču pēc ziņas par Lattelekom  neizdarībām Twitterī, reakcija ir zibenīga un meisters jau klauvē pie durvīm nākamajā dienā.

Ievērot un cienīt vietējos likumus

Nezinu vai austrumi ir modē, taču pamācība, ka austrumu likumi & paražas ir jāciena, Sex & the City labi parāda. It kā pavisam “nekaitīgas” un rietumu vidē akceptētas Samantas darbības autrumos izsauca pamatīgas vietējo dusmas un izbeidza četrotnes grezno dzīvi šeiha lepnajos apartamentos.  Ienākot arī sociālo mediju vidē, jebkuram jaunpienācējam ir jāievēro esošie likumi un spēles noteikumi. Nezinu, kā šķiet citiem Twitter lietotājiem, taču man ir izveidojies iespaids, ka šī vide tiek pašregulēta no iekšpuses. Jo tiklīdz kāds ir pārkāpis ētikas vai arī kādas profesionālās normas, apkārtējie bez reakcijas šo notikumu neatstāj. Līdzīgi arī ikviens blogu īpašnieks var izvēlēties iespēju  ļaut brīvu komentāru plūsmu, vai arī moderēt ienākošo komunikāciju. Blogs ir kā piemājas dārzs, kurā var laipni uzņemt svešiniekus, nepielaižot pārāk tuvu savai privātajai telpai, tai pat laikā ienācējiem ir jārespektē mājās noteikumus. Dažbrīd domāju par savu blogu, ko darīt ar komentāriem, kuru rakstītāji baidās uzrādīt savu patieso identitāti, jo zem segvārdiem ir viegli izteikt jebko – gan savu nekompetenci, gan uzkrāto negatīvismu. Parasti, ja tiek izteikti  kompetenti spriedumi, no patiesā vārda nav jābaidās. Šādās situācijās esmu izvēlējusies vienkārši uz tiem nereaģēt, gluži kā uz reklāmas materiāliem, kas tiek likti kastītē, nevienam nevaicājot atļauju.

Pēcgarša

Filma, kā jau gaidīju, bija gana smalka – varēja saskatīt interjera modes tendences, zīmolotus tērpus, greznas dzīves piedāvātās iespējas. Taču virs ārišķībām, bez kurām filma nav iedomājuma, ir viss cilvēciskais un atgādinājums, ka visa pamatā ir komunikācija vienam ar otru un vērtības, kurām katrs paliek uzticīgs cauri gadiem.
Advertisements

Par ilzeberzina
Mārketings & Komunikācija & Uzņēmuma vadība

66 Responses to Sociālo mediju & Sex & the City līdzības

 1. Ingūns 39g says:

  Super skaijstas dāmas meklēju Dāmu sexsam ikdienā 22370494

 2. Ingūns says:

  Man patīk lieli pupi visu informāciju sūtat man par sexsu uz mob 22370494 visus ziņojumus ēpascs man nedarbojās

 3. Ingūns says:

  Sūtīt man visus ziņojumus uz 22370494 ē pascs man nedarbojās

 4. Ingūns says:

  Man patīk sexs ar slaijdu Dāmu

 5. Ingūns 39g says:

  Lieta Sekojoša Laij tiktu dzēsti mani visi Raksti par sexsu un numuru manu lūdzu dzēst neko nepiedāvāju un neko nemeklēju un neko negribu laijks lidz Rīdienaij laij vis pazustu par mani par sexsu pilnīgi visu Dzēst ja ne tiks Ziņots policijas iestādeij gaijdu?

 6. Ingūns 39g says:

  Ingūns Krilovs sexs 22370494 Dzēst Dzēst un Dzēst.

 7. Ingūns says:

  Dāmas meklē Dāmu sexsam laij tiku dzēsti šādi ieraksti ko paši sarakstījat ja.

 8. Ingūns says:

  Šādu Domu izmet no galvas šādu rakstu izdzēs laukā Lielaijs Domātāj Dāmas meklē Dāmu sexsam šo dzēst mēdiju Domātāj. tavu izdomas tēlu varu par tevi pašu es izdomāt un publicēt Ka tu pac Vīrietis meklē vīrieti sexsam norādīšu Vīrietis ar izdomu tēlu no mēdija grib iepazīties tik tas nekas jo viņš iz Geijs domātās.

 9. Ingūns says:

  Mēdiusa domātāj Nauko pašam likt izdomas tēlus jā jā par mani?

 10. Ingūns 39g says:

  Dzēst pilnīgi Visu neko negribu neko nepiedāvāju piekrītu noteijkumiem un nosacījumiem Dzēst.

 11. Ingūns 39g says:

  Gribētu uzināt kapēc manus Feijsbuka kontus noblokēja ka Netieku nevienā savā kontā ne pat draugos nekur netieku visu mani blokējuši 22370494 28100823 abi mani konti blokēti ar maniem Abiem numuriem kā laij tieku Draugos tagat Ja BUIj mani visu blokējuši nauko teijkt trūkst man vārdu pašam Man Feijsbuks blokēts ko nu.

 12. Ingūns 39g says:

  Kam Pieder šis Ē maijls tnewierd10@gmil.com. TAS Ē maijls piedar tav viltvārdim kas uzdevās manā vārdā nekavējoties pārbaudīt kuram krāpniekam šāds ē maijls man tāc tocna nav tas pieder tam viltvārdim kas uzdodas par mani luk tā

 13. Ingūns 39g says:

  Būtu pateijcīks ja tiktu Savos draugos Feijsbukā 22370494 ar šādu numuru ingunskrilovs@inbox.lv un šādu ē pastu tas pieder man pašam personīgi.

 14. Ingūns 39g says:

  22370494 28100823 mani 2 mobīlie numuri ja rodas kādi jautājumi zvanīt par siem numuriem tieši man Jauku vakaru visiem.

 15. Ingūns 39g says:

  Gribētu Zināt kapēc manu Feijsbuka kontu kāds visu laijku blokē nost ingunskrilovs2011@inbox.lv mans aktīvaijs ēmaijls 22370494 mans aktīvaijs mobīlaijs kapēc jāblokē manus kontus feijsbukā

 16. Ingūns 39g says:

  Lūdzu atblokējiet manu Feijsbuka kontu ko esmu jums tādu nodarījis ingunskrilovs2011@inbox. 22370494 manc Amigo Feijsbuka profils Stāv bez foto Blokēts ko es tādu nepareijzi jums nodarīju tādu Man patīk sexs girls dāmas a kas ta tur traks ja cilvēkam patīk tās lapas kas ta tik traks tur Jauku vakaru visiem Ingūns 39g 1978g

 17. Ingūns 39g says:

  Gribu Sūdzēties ka visi mani konti ira blokēti Facebooka Buj Kompānija visus manus kontus un profilus un ēmailus ira blokējuši kapēc viņi to dara kā taijsu jaunu kontu bāc atkal noblokē ka nevaru sazināties ar draugiem pilnīgs apsurts gaijdu paskaijdrojumu ko esmu tādu ļaunu nodarījis ka manu kontus visus blokējuši Mans mīļākaijs Facebook draugiem lv un netiek vaijrāk nevienā savā kontā Gaijdu paskaijdrojumu pa ingunsk111@inbox.lv ē maijlu vaij pa mob 22370494 28100823 gaijdu kapēc to Darāt zēl ka zēzu draugos vaij tā laijkam sanāk.

 18. Ingūns 39g says:

  Sūdzību gibu iesniekt Ka Buj kompānija visus mans ē maijlus abus manus mobīlos visus manus kontus noblokējuši Facebook kontus ka netieku draugos sazināties nekur netieku nēsmu neko nodarījis kādu savu foto uzlieku un lapu uztaijsu kā Sex’y girls lapa bet dāmām tādas pašas lapas kapēc tad es nevaru Tādas lapas uztaijsīt un likt savas foto virsū laij tak skatās manas bildes man tak nav zēl bet kapēc uzreijz jāblokē manus kontus nesaprotu gan .

 19. Ingūns 39g says:

  Lūdzu Atbokējat kāds manu Amigo Facebook kontu tur mn Daudz draugu palika un 5 manas lapas kur gribu ļoti tikt tur atpakaļ Jauku patīkamu vakaru visiem Buj kompānija man tik visu blokē nost un biezi to dara jau blokē kontus un tieši manus jupis rāvis.

 20. Ingūns says:

  Ingūns krilovs 39g Man ir jautājums kapēc manus your Facebook profili konti tika blokēti ar mana paša numuru 20067270 jā jā Tas ir mans numurs un ingunsk111@inbox.lv mans ē maijls

 21. Ingūns says:

  Kapēc jāblokē mani konti man patīk savas aur foto jums zēl vaij skauz ka jāblokē mani Facebook socijālajos tīklos gaijdu paskaijdrojumu tagat dāmas var likt your foto un es nedrīkstu ta kur tā patiesība galu galā 20067270 lūdzu atblokēt manus facebook kontus ar šo manu tālruņa numuru tas ira mans numurs.

 22. Ingūns says:

  Man Patīk Aour Facebook patīk Aour Dāmas patīk Savas Aour foto likt Facebookā laij Dāmas skatās laij viņām patiktu es pac patīk pornonet sludinājumi pac esmu tur ar aour foto un 20067270 savu numuru ļoti patīkami un aijzraujoši.

 23. Ingūns says:

  Esmu dzeks Ingūns kam patīk Dazādas Aouras kā Aour Dāmas patīk un pašam savas Aour Foto likt Facebookā pasaku godīgi kā ir.

 24. Ingūns says:

  Facebook man visus kontus noblokējuši laijkam nepatika manas Aour Foto Ingūns 39g Facebook vel sūta man 10 reijžu vienu to pašu kodu laij netiktu draugos es jā tā viņi darīja.

 25. Ingūns 39g says:

  Facebook noblokēja manus visus kontus un manu numuru paši salikuši Daudzos portālos ko pac redzēju tas nav godīgi darīts jā.

 26. Ingūns 39g says:

  Facebook Salikuši daudzos portālos manu numuru 20067270 šo te numuru lasat un Brīnaties tā nu tas ira.

 27. Ingūns 39g says:

  Facebook ielikuši Foto kur 2 zilie kopā un klāt mans mobīlaijs numurs Klausās jūs Es nēsmu zilaijs un nēsmu geijs bet dzeks kam patīk AOUR DĀMAS UN DAZĀDAS AOURAS PATĪK IEGAUMĒJAT TO JA.

 28. Ingūns 39g says:

  Es daudz zinu ko man Facebook man aijzmuguras dara Bet Aij neteijkšu laij nu paliek manā ziņā.

 29. Ingūns 39g says:

  Facebook uzkata mani par galīgo Idijotu Bet patiesībā esmu gudrāks par gudru nopirkšu atkal 5 numurus un būšu draugos facebookā un likšu aour profilu tapēc ka man tā patīk gribu lieku .

 30. Ingūns 39g says:

  Ja Facebook pārstās blokēt mani tad pārstāšu gatavot kontus un palikšu pie 1 konta ar mērki atrast daudz draugu mīļu Facebookā.

 31. Ingūns 39g says:

  Man Patīk sexs ar Slaijdām Dāmām man patīk sexsy Socijālā mēdija mans sexsy 20067270 num.

 32. Ingūns 39g says:

  MAN IR JAUTĀJUMS JUMS KAPĒC JŪS MANI ISEKOJAT PORTĀLĀ GAIJDU ATBILDI UZ ŠO JAUTĀJUMU ES.

 33. Ingūns 39g says:

  MAN FACABOOK VISUS MANUS KONTUS IRA NOBLOKĒJIS KO LAIJ DARA NETIEKU DRAUGOS VAIJRĀK

 34. Ingūns 39g says:

  Man patīk Sexsy Facebook patīk man plikas Dāmas un Patīk Savas plikas foto publicēt laij Dāmas skatītos cik sexsīgs Vīrietis mums te ira.

 35. Ingūns 39g says:

  Man Patīk Slaijdām Dāmām Sexsy dod

 36. Ingūns 39g says:

  Man patīk Sexsu girls sexsy profile sexsy facebook publice man patīk savas kaijlās foto likt laij Dāmām patiktu mani kaijlumi?

 37. Ingūns 39g says:

  Man patīk Sexsīgam Vīrietim būt Facebook neļauj man sexsīgas foto likt uzreijz noblokē manu kontu bet kas Tur traks ja man patīk tā Darīt

 38. Ingūns 39g says:

  MAN PATĪK SEXSY GIRLS KOPIENA AR DĀMĀM.

 39. Ingūns 39g says:

  MAN PATĪK AOUR PROFILE FACEBOOK OFICĀLE?

 40. Ingūns 39g says:

  MAN PATĪK MANA SEXSY SOCIJĀ MĒDIJA. 20067270 porno REDZAMS MANAS SEXSU FOTO.

 41. Ingūns 40G says:

  MAN PATĪK SEXS IEPAZĪŠANĀS AR DĀMU SEXSY SARAKSTES MAN PATĪK.

 42. Ingūns 40G says:

  20067270 porno Šādi var redzēt manus plikos foto

 43. INGUNS 40G says:

  MAN PATĪK SEXSY IEPAZĪŠANĀS AR DĀMĀM SEXSU SARAKSTES PA 20067270 MOB MAN PATĪK SEXSY FACEBOOK.

 44. INGUNS 40G says:

  Man patīk sexs socijālā mēdija man patīk sexs facebook

 45. Ingūns 40G says:

  FACEBOOK MAN VAKAR NOBLOKĒJA MANU KONTU BET ES JAU NERAUDU MAN IRA DRAUGIEM LV TAUTA IEPAZĪŠANĀS UN DAUDZ CITU PORTĀLU ?

 46. Ingūns 40G says:

  FACEBOOK LAIJ IET RATĀ MAN IRA DRAUGIEM LV PORTĀLS UN BEZ DRAUGIEM NEPALIKŠU TĀ PAT LUK TĀ?

 47. Ingūns 40G says:

  OF DRAUGIEM LV 5 GADI MAN STĀV PORTĀLS INGUNS KRILOVS 40G 1978G HĀ FACEBOOK EJAT RATĀ KONTA BLOKĒTĀJI TAS UZ JUMS ATIECĀS ESMU ISTĀ PERSONA UN ACERIES KĀ MANI VAKAR NEPATIESI BLOKĒJI IPAŠI ŠO TE 26982627 MANS MOB?

 48. Ingūns 40G says:

  MANI ČOMI GOGLE UN DRAUGIEM LV TĀ LUK.

 49. Ingūns 40G says:

  FACEBOOK JUMS TĀPAT TUR TIK DĀMAS AR AOUR PLIKĀM PAKAĻĀM UN IZDZĒŠAT MANUS KOTUS VISUS INGUS KRILIS INGUNS KRILIS INGUNS KRILOVS MANI PROFILI LAIJ TIKTU DZĒSTI NEVIENAM NAV JĀSKATĀS MANUS FOTO IZDOMĀS ZAGT MANAS FOTO KĀDS VEL TĀ PAT KĀ TOREIJZ TAIJSA MANU DUBLIKĀTU JAUKU DIENU GUD MONĪNG FACEBOOK.

 50. Ingūns 40G says:

  MAN IR JAUTĀJUMS SOCIJĀLĀ MĒDIJA KAPĒC MANI VECIE RAKSTI NETIEK DZĒSTI KO?

 51. Ingūns 40G says:

  JUMS GALVA NESĀP JAU NO MANIEM PATIESIEM RAKSTIEM AU.

 52. Ingūns 40G says:

  TAUTA IEPAZĪŠANĀS PORTĀLS INGUNS TUR DĀMU MEKLĒS GODĪGĀK SIEVU SEV MĪLESTĪBAIJ UN DRAUDZĪBAIJ SUPER VAIJ NE?

 53. Ingūns 40G says:

  LIELS PALDIES KA ATBLOKĒJAT ATPAKAĻ MANU KONTU AR CIEŅU INGUNS KRILIS.

 54. Ingūns 40G says:

  MĪĻŠ PALIES FACEBOOK MAN JŪSU KONTS AKTĪVS JAUKU PATĪKAMU DIENU?

 55. Ingūns 40G says:

  1 DĀMA MAN ZVANA UN SAKA VAIJ NEGRIBAT ATNĀKT PIE PHIHALOGA ES PATEIJCU PADOMĀŠU .

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: