Slimība vai nepieciešamība?

Viss it kā sākoties mūsu galvās. Arī vajadzība komunicēt un saņemt komunikācijas plūsmu. Cik nav bijušas situācijas, kad kādam gribas teikt – vai patiešām tieši šajā brīdī Tev ir jāatbild uz mobilā tālruņa zvanu. Taču no šodienas attīstības raugoties, saruna pa mobilo tālruni tagad jau ir krietni mazsvarīgākā kā vajadzība lasīt savus e – pastus un Twitter ziņojumus savā telefonā.

Šodien uzdūros interesantam rakstam, kurā autors  stāsta par to, ka Ņujorkas teātru asociācijā tiek spriests par to, vai atļaut teātra izrādēs lietot mobilo tālruni. Šāda vajadzība esot radusies tiem skatītājiem, kuri vēlas  būt vienmēr online, ziņot no notikumu vietas, lietojot Foursquare, Facebook vai kādu citu instrumentu. Vienos svaru kausos tiek likta skatītāja uzmanība, kas tiek novērsta no lugas, iespējami traucējoši faktori aktieriem, taču otrā – iespējams teātra popularizēšana. Lai vilks būtu paēdis un kaza dzīva, tad dažos ASV teātros tiek ierādītas speciālas vietas tiem, kas vēlas lietot mobilos tālruņus izrādes laikā. Pieredze rāda, ka izrādes liekā tiek radīti daži twīti, kuriem seko nopietnāks ieraksts blogā pēc izrādes.

Stenfordas zinātni pagājušajā gadā ir veikuši pētījumu, kurā noskaidroja, ka cilvēkiem, kas saņem regulāru elektroniskās informācijas plūsmu, paralēli darot vēl citas lietas, ir grūtības koncentrēties ar pilnu atdevi. Kā arī šajā gadījumā sociālo mediju lietošana ir visai riskants pasākums, lai gan vienos svaru kausos ir popularitāte un bezmaksas info, kas tiek sniegts caur sociālajiem medijiem, bet no otras, uz spēles tiek liktas ilggadējas tradīcijas baudīt mākslu mierā un klusumā.

Patiesībā nav svarīgi, vai mēs spēlējam Fermu, mums sāk kaut kā ļoti pietrūkt, ja dažas stundas nav lasīti Twīti, viss ir galvās. Atliek vien pašam izvērtēt, vai tā jau ir slimība, vai patiesa nepieciešamība.

Advertisements

Par ilzeberzina
Mārketings & Komunikācija & Uzņēmuma vadība

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: